İpuçları

Küçük Ev Aletlerinin Kullanımı Hakkında İpuçları

Küçük Ev Aletlerinin Kullanımı Hakkında İpuçları

Ütüler

1) İlk kullanımdan önce; ütünün tabanındaki etiketleri ve koruyucu kaplamaları çıkarmayı unutmayınız.

2) Ütünün su haznesine su doldurmadan önce elektrik fişini prizden çıkarınız.

3) Ütülerinizin su haznesine su dışında parfüm vs. koymayınız. Bu maddeler kimyasal içerikleri gereği ütü tabanına zarar vermektedir.

4) Ütüye sadece kullanma kılavuzunda belirtildiği şekilde su doldurunuz. (Musluk suyunun saf su ile karıştırılması)

5) Su deposu "max." seviyesini geçmeyecek şekilde doldurulmalıdır.

6) Ütüleme işleminiz bittikten sonra, ütüyü  sivri ucu aşağıya  doğru olacak şekilde tutup hafifçe sallayarak su haznesini boşaltınız.
Temizlik ve Bakım

Buharlı Ütüler için Kireç Çözücü (Ürün Kodu: 311144), ütünüzde zamanla biriken kireç kalıntılarından hızlı ve etkin bir şekilde ortadan kaldırarak yüksek performansta kullanmanızı destekler. Uygulama için cihazın kullanım kılavuzundan yararlanabilirsiniz.


Süpürgeler

1) Süpürgenizle cam gibi sert köşeli parçaları kesinlikle çekmeyiniz. Bu parçalar toz torbasının yırtılmasına ve açığa çıkan tozlar da motorun hasar görmesine neden olabilir.

2) Toz torbası dolunca mutlaka yenisi ile değiştiriniz. Aksi takdirde cihazın emiş gücü azalır.

3) Süpürgelerinizde orijinal  toz torbası kullanınız. Orijinal olmayan toz torbaları cihazınızın zarar görmesine yol açar.

Temizlik ve Bakım
Sağlığınız için, her süpürgenin teknik özelliklerine, motor ve emiş gücüne göre özel olarak tasarlanmış orijinal toz torbalarını kullanmanızı öneriyoruz. Elektrik süpürgenizde kullandığınız toz torbası orijinal değilse; emek harcayarak süpürdüğünüz tozlar, zararlı maddelerle birlikte torbadan çıkar. Orijinal olmayan toz torbasıyla elektrikli süpürgenizin motoru zorlanır, emiş gücü düşer, dolayısıyla ömrü kısalır. Oysa orijinal toz torbasıyla birlikte verilen antialerjik mikro filtre, bakteri barındırmaz ve % 99,8 oranında toz tutma özelliğine sahiptir. Bu nedenle, piyasadan satın aldığınız toz torbaları elektrik süpürgenize uysa bile “uygun değildir”.

Müşteri Hizmetleri | 444 6 333